Polecamy

Skałka – Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej – Wrocław

Zajęcia plastyczne, taneczne i ogólnorozwojowe dla dzieci. Ścianki wspinaczkowe, sala gimnastyczna, pingpong, badminton, piłkarzyki, gry planszowe, książki… Do tego warsztaty, zielone szkoły, pogadanki, koncerty, wystawy, spotkania podróżnicze a nawet chór. Mało? To dodam, że wszystko za DARMO (lub za kilkuzłotową opłatą dla dorosłych)

A co Leo i Lea porabiali w SKAŁCE…?

Mamy w domu dwa aktywne wulkany energii zamknięte w dwa niepozorne ciałka kilkulatków. Lea to „dziewczyński” odpowiednik Ronaldo… Leo to samozwańczy, nadpobudliwy (i przesycony midichlorianami (Star Wars)) mistrz Jedi. Takie połączenie to permanentny ruch i hałas w domu i na spacerze. Błysk mieczy świetlnych i rozbite piłką nożną szkło już nikogo nie dziwi. Tylko ile można ganiać za piłą i wykonywać setny przewrót w tył w ciągu dnia.  Jako matka i całkiem kreatywna osoba dwoje się i troje aby urozmaicać dzieciakom każdy (nawet najbardziej podły pogodowo) dzień. Nie ukrywam, że w poszukiwaniach bardzo pomaga mi internet i wszelkie grupy zrzeszające mamusie z Wrocławia i okolic. Znajduje darmowe warsztaty, gimnastykę, koncerty, wystawy, spacery z przewodnikiem…

Tak właśnie trafiliśmy do Skałki – Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej w którym spędziliśmy cudowny czas na godzinnych zajęciach ogólnorozwojowych „Dzieciaki na start” prowadzonych przez charyzmatyczną i bardzo cierpliwą Panią ;). Leo i Lea wraz z dziesięciorgiem innych maluchów wyśpiewały się, wytupały, wyklaskały, umazały się koncertowo flamastrami i stworzyły papierowe pudełeczka bez użycia kleju. Taka magia! ;).

Po przejściu na salę gimnastyczną połączoną z kącikiem maluszka i ściankami wspinaczkowymi dzieciaki przepadły. Po lewej gry planszowe i książki, po prawej zabawki i sprzęt sportowy a nad głowami dzieciaki przechadzające się po linie! 3 rozegrane meczyki badmintona (rakietki na krótkiej rączce – specjalnie dla mniejszych dzieci), 5 rozgrywek przy stole do ping ponga i kilka prób nauczenia dzieci zasad piłkarzyków stołowych ;).

Wskakujemy w szelki do wspinaczki, zakładamy kaski na głowę i podpinamy się do ścianki. Frajda dla dzieci – NIESAMOWITA! Dla nas rodziców – skupienie podczas asekuracji i katastroficzne wizje otwartych złamań kołaczące się po głowie. Maluchy radzą sobie bardzo dobrze (jak na pierwszy raz) choć nogi i ręce plączą się w poszukiwaniu kamyczków/stopni. Po wejściu na górę odbywa się krótki taniec radości, zejście i od nowa fruuu na górę. Po 50 razie nasi mali alpiniści kapitulują i wracają do zabawy hula-hop i jeździkami… My zaparzamy sobie kawkę (czajnik, kawa i kubeczki dostępne na miejscu) i pierwszy raz tego dnia na chwilę siadamy ;)

Cudowne miejsce na mapie Wrocławia! Polecamy i będziemy wracać!

aaa-2

KIN_0728-3

KIN_0720-5

KIN_0658a-3

IMG_3064-3

KIN_0660-3

KIN_0715-3

KIN_0703-2

KIN_0677

KIN_0696-3

SKAŁKA – Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej

ul. Nowodworska 64, 54-438 Wrocław,

w kościele rzymskokatolickim p.w. Św. Opatrzności Bożej

logo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Przystanek Wrocław

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Rodzinne wędrówki górskie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

ZABAWA W GOTOWANIE

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

AnnRK: Myśli i słowa wiatrem niesione

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Tędy i owędy

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Ohana

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Zabawkator

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

kultura, podróże i życie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Pomysłowe Pieczenie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Dolny Śląsk dla Uli

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

%d blogerów lubi to: