Polecamy

Park rozrywki EFTELING – Holandia – Obłędnie bajkowy!

Baśniowy zawrót głowy! Szalone karuzele i rollercoastery, mówiące kosze na śmieci i grające grzyby ukryte w trawie. Niesamowita dbałość o szczegóły – od ogromnych zamków aż po sklepiki z pączkami i bankomaty. Wszechobecne wróżki i elfy, postacie z bajek, animatorzy, gadające stwory, przedmioty i drzewa! Magii tego miejsca ulegają nie tylko dzieci ale również dorośli – a w szczególności taki maniak fantastyki i legend jak ja! Mnogość atrakcji zapewni rozrywkę każdemu – od fana motoryzacji po zakochanego w Oriencie podróżnika. Skok adrenaliny zapewnią nam powykręcane rollercoastery, domy strachu i pontonowe spływy. Przyjemnie ukoją skołatane nerwy: rejsy gondolą i „lot” przez Droomvluchtzapierający dech w piersiach świat wróżek i trolli.

Nasza przygoda w Efteling trwała TYLKO 1 dzień… Zdecydowanie za mało na poznanie choćby 60% wszystkich atrakcji. Wciąż czujemy niedosyt i tęsknotę za tym obłędnym, magicznym miejscem… Za lasem pełnym baśniowych przystanków, ścieżek, tajemnic i opowiadanych tam historii (Czerwony Kapturek, Latający Dywan, Dziewczynka z Zapałkami, Roszpunka, Śpiąca Królewna, itp) za karuzelami, pociągami, huśtawkami, smokami, fontannami, łodziami i zapachami (tak! wiele atrakcji wzbogacanych jest o zapach – np Fata Morgana i zapach kadzideł, owoców na targu… itd).

Co bardzo nam się spodobało (a powinno być „zgapione” przez parki rozrywki z Polski) to zawarcie wszystkich atrakcji w cenie biletu. Nie ma tu atrakcji „dodatkowo płatnych”, basenu z kulkami za 15 zł/5 minut i tandetnych pojazdów na monety. Wykupując bilet w wersji extra lub luxe w cenie mamy również posiłek i wejście na teren parku o 30 minut wcześniej.

Co nam się NIE podobało? Wzrost naszych dzieci i ich smutne minki gdy podziałki (120, 130, 140 cm) nie dotykały małych główek. Oznaczało to obserwowanie atrakcji z daleka i snucie planów na powrót do Efteling za kilka lat ;)

A wrócimy na pewno !!!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funZwiedzanie zaczynamy od magicznej wioski ludu Laaf :) Bezczelnie podglądamy codzienne życie tych przemiłych skrzatów… Szkoła, kuchnia, młyn piekarnia… Wszystko tutaj rusza się i gra – nawet schody w domkach wydają śmieszne odgłosy kiedy nadepniemy na nie stopą.

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun…pędzenie bimberku przez mieszkańca wioski Laaf ;)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funCałe miasteczko możemy podziwiać również z lotu ptaka… a właściwie ślimaka

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funVogel Rok – czyli rollercoaster pod dachem. Dzieci zostały z Michałem a ja dzielna i lekko nieświadoma atrakcji wsiadłam do wagonika. Oszołomiona laserami i stroboskopami przecinającymi ciemność dochodziłam do siebie jeszcze pół godziny…

rollercoaster park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funPython – korkociągi, pętle… zawrotna prędkość ;) wszystko to testuje Michał i jego pełen słodyczy żołądek. (film)

pagoda tower wieża park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funNa ruchomą, 45 metrową wieżę widokową (Pagodę) nie odważyłam się wejść…

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funHalve Maen – czyli huśtająca się łódź… i LEA na pokładzie z Michałem!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement funCarnaval Festival – Wesołe ludziki z 15 krajów zabrały nas na niesamowicie wesołą i barwną wycieczkę! Policzki bolą od uśmiechania się a wzrok głupieje od ilości scenek! (podróż wagonikami trwa 8 minut, 250 metrów, 270 figurek!)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun…to również Carnaval

rollercoaster park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandDrewniany rollercoaster Joris i Smok! Wsiadłam… a ze mną LEA (4 latka) która ledwo co zmieściła się pod podziałką wskazującą 120cm ;) Nie wiem kto kogo się trzymał mocniej… czy ja jej czy ona mnie. W mojej głowie miałam wizje śmierci a LEA zacieszała jak głupia! Po skończonej przejażdżce chciała jeszcze! (film)

rollercoaster park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandJoris i Smok widziane od dołu :) Robi wrażenie!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandTutaj nawet bankomaty mają bajkowy klimat!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland…a skoro mamy zapas „monet” można skusić się na pączki smażone na naszych oczach! Mniam!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandCzas na spacer po bajkowym lesie (Sprookjesbos) Pamiętajcie o mapie! Szkoda by było ominąć choć jedną z 28 atrakcji a wśród gęstego lasu łatwo się zgubić…

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandW jednej z chatek mieszkają koziołki… Kojarzycie bajkę O wilku i siedmiu koźlętach? „Otwórzcie, drogie dziatki, wasza mama przyszła i każdemu coś przyniosła!” Lecz koźlęta poznały po chropawym głosie, że to był wilk. „Nie otworzymy,” zawołały, „Nie jesteś naszą mamą. Ona ma cienki i łagodny głos, a twój głos jest chropawy. Jesteś wilkiem!”

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandTej dziewczynki przedstawiać chyba nie trzeba… ;)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandMała Syrenki w wersji dla bezpruderyjnych Holendrów ;)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandGadające drzewo! Przy nim spędzamy 20 minut! Drzewo śmieje się, zasypia, chrapie, krzywi się, zamyka i otwiera oczy… Dzieci jak zaczarowane siadają na ławce i…

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland…wsłuchują się w holenderskie opowieści ;) Nie rozumieją ani słowa! ale jest MAGIA!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandChatka z piernika kusi nie tylko Jasia i Małgosie ;)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland…Leo próbuje nadgryźć plastikowy tort ;) Za nic ma niegodziwą wiedźmę rozpalającą już piec na dzieci ;)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandDo każdego domku można wejść i odkryć jego tajemnice…

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland karuzelaCzas na kolejną karuzelę… która to już? 20… 30…?

łódka gondola park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandGondoletta… czyli 25 minutowy relaks na zadaszonej łódce. My odkładamy tę atrakcję na koniec… jak się okazje zabraknie nam na nią czasu :(

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandTakie oto wesołe postacie można spotkać na trasie ;) Brzuchomówstwo level 100!

Jelly beans park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandJelly Beans na wagę i cukrowe pałki odurzyły nasze dzieci… i zabrały nam z portfela 20 euro :/ Jak szaleć to szaleć!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandPodróż przez holenderski mini-skansen… Nie! ciuchcia nie porusza się sama :/ Trzeba pedałować… Lea nie dostaje do pedałów i ja ledwo się mieszczę. Jest zabawa!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandFontanny, kaczki, ryby Koi… Piękny jest Efteling

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandPirania… czyli szalony spływ pontonami :/ Niestety dzieci są za małe na tego typu atrakcję :/

plac zabaw park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland…dlatego udajemy się na pobliski, klasyczny plac zabaw :)

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch hollandA oto jeden z wielu śpiewających, krzyczących i grających kubłów na śmieci (a dokładnie na papier) Tak! do armaty wrzucamy śmieci!

park rozrywki holandia efteling dladzieci bajkowy fantasy attractiepark amusement fun dutch holland…tak, to również śmietnik (Holle Bolle Gijs)

maxresdefaultFata Morgana – czyli 20 minutowa podróż łodzią przez kraje Orientu. Tutaj wszystko rusza się, tańczy, zaskakuje i pachnie owocami i piżmem… Arabska tancerka wygina się w rytm muzyki, kupcy na targu handlują dobrami, tygrys strzeże skarbu… Czujemy się jak w Baśniach z 1001 nocy! (źródło zdjęcia)

CENY:

 • Bilet normal: 38 euro (34 online)
 • Bilet extra: 48 euro (44 online)
 • Bilet Luxe: 68 euro (64 online)
 • Dzieci do lat 3 – gratis
 • Więcej o pakietach biletowych tutaj KLIK
 • Parking dla aut: 10 euro/dzień
 • Parking dla rowerów: 1 euro/dzień
 • Wypożyczenie drewnianego wózka dla dzieci 4 euro/dzień

 Efteling w liczbach:

 • 650.000 m² (dla porównania Disneyland w Paryżu ma „tylko” 566.000 m² powierzchni)
 • 8 restauracji (klik)
 • 8 sklepów z pamiątkami
 • Park został otwarty 31.05.1952
 • 4 światy (bajkowy, podróżniczy, groźny, alternatywny)
 • 100 milionów odwiedzających (liczone od roku 1952)

Informacje praktyczne:

 • Opis wszystkich atrakcji TUTAJ
 • Wszystkie atrakcje i przedstawienia w cenie biletu!
 • Zakaz wprowadzenia zwierząt (wyjątek – psy przewodnicy)
 • Darmowy boks do „przechowania” psów (obsługa nie karmi inie wyprowadza zwierząt)
 • Możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego (za darmo)
 • Można wnosić własne jedzenie i napoje (nie można ich spożywać na terenie restauracji)
 • Potrawy bezglutenowe można zakupić w restauracjach: ‘Polles Keuken’, ‘Station Oost’, ‘Welkom’, ‘Globetrotter’, ‘Smulpaap’, ‘Steenbok’
 • Darmowe Wi-Fi na terenie całego parku
 • Szatnia i przechowalnia bagażu płatne
 • Punkt pierwszej pomocy
 • Palenie papierosów dozwolone na terenie całego parku
 • Na terenie Efteling mieszkają jeże, wiewiórki, nietoperze, motyle, ważki i niezliczone gatunki ptaków

Godziny otwarcia:

 • Czynne cały rok
 • 1.07 – 1.08,  pn-nd 10.00 – 20.00 (w soboty do północy)
 • w pozostałe miesiące pn-nd 10.00-18.00

ADRES:

Europalaan 1
5171 KW Kaatsheuvel, Holandia

Strona, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube

Ściągnij aplikację EFTELING: AppStore, GooglePlay

Reklamy

9 Comments on Park rozrywki EFTELING – Holandia – Obłędnie bajkowy!

 1. Byłam tam jak byłam dzieckiem, jakieś ładne 20 lat temu!!!! Wspomnienia i wrażenia cudowne!!! Aż miło popatrzeć na zdjęcia u Was i znaleźć się tam na nowo :)

 2. Od wejścia…byliśmy pierwszymi gośćmi…aż do zamknięcia z człowieka uśmiech nie schodzi. Świetne miejsce i nie bać się!!!!! Dzieci przeszczęśliwe…

 3. Fajnie, ale chyba nie jest to najnowsze miejsce, patrząc po designie niektórych atrakcji? :)

 4. Coś dla mnie, rewelacja! :)

 5. Swietne muejsce! Moja corka bardzo lubi takue parki! Nigdy o nim nie slyszalam.

  • My dowiedzieliśmy się o nim na początku tego roku… i co tu dużo mówić – zachorowaliśmy na Efteling. Do samego jednak końca nie dałam się ponieść emocjom i ładnym filmikom w necie ;) Wiadomo że czasem rzeczywistość potrafi rozczarować. W tym przypadku jest LEPIEJ i bardziej BAJKOWO niż ukazują to foldery reklamowe! Wkrótce postaramy się wrzucić na YouTube filmik z Efteling…

 6. Jestem pod ważnieniem, nie miałam pojęcia, ze coś takiego istnieje.

1 Trackback / Pingback

 1. Legoland – Günzburg, Niemcy – Leo Lea

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Przystanek Wrocław

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Rodzinne wędrówki górskie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

ZABAWA W GOTOWANIE

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

AnnRK: Myśli i słowa wiatrem niesione

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Tędy i owędy

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Ohana

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Zabawkator

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

kultura, podróże i życie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Pomysłowe Pieczenie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Dolny Śląsk dla Uli

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

%d blogerów lubi to: