Polecamy

Park Makiet MIKROSKALA w Koninie

IMG_0633 a

Niezwykła perełka na naszej mapie muzeów, rodzinnych centrów rozrywki i interaktywnych parków naukowych! Miejsce które podbiło nasze serca i umysły. Dinozaury, pociągi, lunapark, sceny z kultowych filmów, historyczne wydarzenia… Wszystko to zminiaturyzowane i zamknięte w szklanych gablotach! Mamy ochotę zbudować własną makietę… przeglądamy sklepy modelarskie… Michał szuka mini wiertarki/szlifierki :P Trafiło nas! Po powrocie dzieci cały dzień bawiły się kolejką elektryczną… a my rzuciliśmy się w wir budowania z klocków Lego :)

Do Parku Makiet Mikroskala w Koninie wybraliśmy się spontanicznie… Pobudka o 7.00… 2 godziny w trasie (z Wrocławia) i jesteśmy na miejscu. Tuż po wejściu do Centrum Rozrywki Kropka (MIKROSKALA jest jego częścią) „witają nas” automaty do gier… cymbergaje… i kino 6D… atrakcje nie dla nas ;) Nie czepiamy się jednak… to pokazuje że jest to miejsce dla rodzin z dziećmi w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

W sklepie i jednocześnie kasie MIKROSKALI wita nas przemiła Pani… Wprowadza na salę miniatur… odpowiada na najważniejsze pytania… opisuje poszczególne pomieszczenia np. pokój konstruktorów makiet :) Od tej chwili pozostajemy sami… dosłownie! Cały ten magiczny świat jest tylko dla NAS… Nie możemy się nadziwić że przed wejściem nie było kilometrowych kolejek. Tłumaczymy sobie że jest to miejsce nowe i jeszcze nie rozreklamowane! Innego wytłumaczenia dla pustek w tak intrygującym miejscu nie ma!

Pociąg który gna przez świat zamieszkały przez polskie (i nie tylko) kultowe postacie z bajek to istny magnes na dzieciaki! Słyszymy pisk… krzyk… i jedno wielkie Oooo!!! 2 elektryczne kolejki mkną tuż obok nosa i rączek Leo i Lei… Na peronie stoją Reksio, Tytus oraz Bolek z Lolkiem. Koziołek Matołek dźwigając swój tobołek wybiera się w kolejną podróż. A w wiosce smerfów zamieszkał Smok Wawelski i Baltazar Gąbka :) Lea gdy zobaczyło to cudo z hukiem wywróciła się na podłodze… Efekt – wielki guz na czole… nie pierwszy i nie ostatni ;P

Dalej… jest CORAZ LEPIEJ… Uruchamiamy kolejne makiety…

Wesołe miasteczko które oszałamia ferią barw i niesamowitą szczegółowością! Każda postać, ławeczka, latarnia, zwierzę odwzorowane z największą precyzją. Wszystko się kręci, huśta, świeci… Nie wiadomo na co patrzeć… wzrok wariuje! Przykucamy i powoli podziwiamy Lunapark…

Dzieci uruchamiają makietę ze sceną z filmu „Bliskie Spotkania 3 stopnia” W pełnie interaktywna miniatura przedstawia lądowanie statku kosmicznego i spotkanie z obcą cywilizacją… Cała sala rozbrzmiewa dźwiękami kultowej melodii z filmu… aż ciarki przechodzą po całym ciele… Niesamowity efekt zsynchronizowania muzyki i światła !!!

Nas jako dorosłych zachwycają gabloty z makietami wojennymi… 10 minut spędzam podziwiając Lądowanie wojsk alianckich w Normandii… Obserwujemy desant morski na plażę Omaha… Na wysokich klifach w okopach i umocnieniach „broniące się” siły niemieckie…

Makiety można opisywać bez końca… każda z nich jest spójna tematycznie… ale opowiada po kilka historii na raz. Można przykleić nos do szyby i odnaleźć rodzinę biwakującą nad wodą, pikietujących kolejarzy lub pasterza przeprowadzającego przez ulicę stado owiec. Zwiedzanie nie jest ograniczone czasowo… doceńmy to poświęcając każdej gablocie dłuższą chwilę… Kucnijmy… bo to właśnie z punktu widzenia dziecka świat makiet odkrywa przed nami największe tajemnice!

Nie zapominajmy o pokoju konstruktorów makiet! To miejsce gdzie zaczyna się MAGIA! Talent… czas… a co najważniejsze ZEGARMISTRZOWSKA wręcz precyzja cechują mistrzów (TAK! dla nas to mistrzowie) modelarstwa i budowania makiet. Pytajcie o wszystko… o materiały… techniki… i o czas tworzenia miniatur… Możecie być zszokowani ;) Może uda Wam się trafić na przemiłego, młodego pasjonata modelarstwa i przewodnika w jednej osobie… Spaceruje po całym Parku od czasu do czasu… Nam się udało :) i serdecznie go pozdrawiamy!!!

DSC_2527Wesołe miasteczko…

img_0761Pociąg do krainy fantazji odjeżdża z peronu 1… ;)

img_0763Makiety wojenne… D-Day… Kampania wrześniowa 1939… Agresja ZSRR na Polskę

DSC_2588Mur Berliński

img_0767Atak bombowy na Hiroszimę, tornado, tsunami…

img_0759Star Wars… Dzień Niepodległości (na etapie tworzenia)

img_0769Arka Noego

dsc_2555Pociągi… auta… i nos do szyby przyklejony!

img_0756Poznajecie? bo nam łezka w oku się zakręciła!

img_0764Co się robi z glonów? i jak szybko ze styropianu wyczarować górę? Tu się dowiecie…

img_0765Za 4 złote dzieci mogą bawić się bez ograniczeń :) a my na kanapie… przy kawie odpoczywamy i zaczynamy opisywać wyprawę ;)

img_0773

nasz FILM: http://youtu.be/iLMmWw85Mkw

Park Makiet MIKROSKALA
ul. Świętojańska 20H (Centrum Rozrywki Kropka)62-500 Konin
Czynne codziennie: 10:00 – 20:00
Reklamy

1 Comment on Park Makiet MIKROSKALA w Koninie

  1. tak bardzo żałuję, że nie udało mi się wtedy z wami pojechać… fotorelacja mega!! domyślam się, że na żywo mikroskala robi jeszcze większe wrażenie :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Przystanek Wrocław

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Rodzinne wędrówki górskie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

ZABAWA W GOTOWANIE

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

AnnRK: Myśli i słowa wiatrem niesione

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Tędy i owędy

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Ohana

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Zabawkator

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

kultura, podróże i życie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Pomysłowe Pieczenie

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

Dolny Śląsk dla Uli

PODRÓŻE RODZICIELSTWO KUCHNIA

%d blogerów lubi to: